برگزاری دومین نشست کمیته علمی مجمع شهری تهران
1399-09-03

در جلسه آنلاین کمیته داوری دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری(مجمع شهری تهران) مطرح شد:

عدالت، شفافیت و دقت نظر علمی رویکرد اصلی در انتخاب آثار است / نگاه ویژه دوازدهمین جشنواره (مجمع شهری تهران) به تاب آوری شهری / بررسی 4115 اثر در فرآیند داوری جشنواره

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه­ریزی شهر تهران؛ مظفر صرافی دبیر علمی جشنواره در جلسه برخط کمیته­داوری دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری که با حضور محمد حسین بوچانی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، روسای کمیته‌های علمی و دبیران گروه های تخصصی جشنواره برگزار شد، ضمن تشکر از همکاری گسترده در داوری این رویداد علمی افزود: مشارکت گسترده پژوهشگران و مراکز علمی، علیرغم شرایط ناشی از کرونا بیانگر این است که چرخه پژوهش و نوآوری جریان دارد و پژوهشگران رسالت انسانی و علمی خود را در هر شرایطی انجام خواهند داد.

صرافی با اشاره به محور تاب­آوری شهری افزود: امیدواریم این پژوهش­ها بتواند فصل آغازین برنامه­ریزی و حرکت به سوی شهرهای ایمن و تاب آور باشد.

در ادامه این جلسه محمدحسین بوچانی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره بیان کرد: تلاش­های مدیریت شهری در مهار بیماری کرونا بر پایه دانش و مطالعات انجام شده بوده است و پژوهشگران در این مسیر همواره نقش مشارکتی و فعالانه­ای داشته­اند و تلاش داریم نتیجه فعالیت­های اجرایی در جشنواره ارایه شود.

وی در ادامه با اشاره به محور ویژه جشنواره بیان کرد: هر سال رویکردی تخصصی بعنوان محور جشنواره قرار خواهد گرفت. سال گذشته موضوع نوآوری در فضای شهری انتخاب شد و امسال نیز با توجه به شرایط موجود کشور، موضوع تاب­آوری شهری به عنوان محور ویژه جشنواره دوازدهم انتخاب شده است.

بوچانی افزود: عدالت، شفافیت و دقت نظر علمی، رویکرد اصلی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در انتخاب آثار است و با تفویض اختیارات کامل به هیات داوران جشنواره، آثاری انتخاب خواهند شد که بتواند تاثیرات جدی برای شکوفایی شهری داشته باشند.

وی گفت: در ارزیابی و داوری 4115 اثر علمی 118 نفر از اساتید برجسته دانشگاهی با اختیارات کامل و تخصص­های متفاوت مشارکت دارند و تلاش داریم که این رویداد علمی را به استانداردهای جهانی نزدیکتر نماییم.

وی با اشاره به اینکه جشنواره امسال به صورت برخط برگزار می شود یادآور شد، راه­اندازی پرتال جشنواره باعث شفافیت بیشتر، مستندسازی و تسریع در فرایندها شده است.

در ادامه این جلسه روسای کمیته های علمی جشنواره نکاتی را در خصوص آثار دریافتی در محورهای تخصصی ارائه کردند که مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد تصمیمات اخذ شده توسط دبیرخانه جشنواره پیگیری گردد.